Zpráva předsedy KCHND za rok 2020

Vážení členové klubu a příznivci našeho plemene.

V tomto období jsme každoročně pořádali členskou schůzi. Již minulý rok díky jarní vlně covidu – 19 nebyla možnost se sejít v plánované době. Počítali jsme s tím, že až se situace uklidní, což se trochu stalo v letním období se sejdeme na podzim 2020. Nastala další vlna o něco těžší než ta první a tak opět na setkání nedošlo. Požádal jsem všechny funkcionáře klubu, aby své zprávy za rok 2019 přeposlali ke zveřejnění na webové stránky klubu tak, aby jste byli alespoň v kostce informováni o dění v klubu.

Nyní, kdy bylo zvykem se setkávat na členské schůzi je epidemická situace ještě horší a vládní opatření nedovolují žádná setkávání, proto nemůže být členská schůze pořádaná. Proto jsem se rozhodl, že vás budu alespoň touto cestou informovat.

Vzhledem k tomu, že nebylo možné pořádat  klasické bonitace, výbor klubu se na základě připomínek a dotazů našich členů rozhodl vyjít vstříc v nejnutnějších případech chovatelům. Bylo umožněno požádat o mimořádnou bonitaci. Bonitace prováděl pouze hlavní poradce chovu, protože nebylo možné vzhledem k vládním nařízením, aby se setkávalo více než dvě osoby. Po další době a připomínkách, jsem opět inicioval výbor a chovatelské kolegium ve věci řešení uchovnění tak, abychom umožnili starším jedincům, kteří nemají splněnou podmínku pro bonitaci – povinou výstavu. Jsem rád, že se i pro tuto problematiku našlo řešení a mohli jsme umožnit i těmto majitelům bonitaci, tak jak je uvedeno na našich stránkách.

Jak jsem již psal, že v létě se na chvíli změnila epidemická situace uvolnila se opatření, nám shodou náhod vyšlo pořádání klubových výstav, kde jsme ovšem na poslední chvíli museli provést změnu rozhodčích, jelikož zahraniční rozhodčí se díky covidu-19 nemohli zúčastnit.

Nyní připravujeme Speciální výstavu na 8.5.2021 v Mladé Boleslavi a 12. – 13. června klubové výstavy v Řásné u Jihlavy. Zda se výstavy uskuteční, nyní nikdo neví, ale vše se připravuje.

V Mladé Boleslavi je Pojizerská výstava zrušena, domluvil jsem se s vedením výstaviště, že pokud to vládní nařízení dovolí, můžeme u nich výstavu pořádat,  vše si ale musíme zajistit sami jako Klub. Vše se připravuje a držte pěsti, ať se výstava uskuteční, možná i za trochu omezených podmínek. To samé je u klubových výstav. Na tyto výstavy jsou domluveni i zahraniční rozhodčí, zda se zúčastní, nemůžeme zaručit.

Bonitace. Jakmile situace dovolí, chceme uspořádat klasickou bonitaci (předpokládám v co nejkratším termínu po speciálce, pokud se bude konat). V případě, že to nebude možné, budeme se snažit bonitace provádět ve stejném režimu jako nyní. Nouzový stav – hlavní poradce chovu, jinak mimořádná bonitace u tříčlenné komise.

V současné době (již přes rok) se neschází výbor ani chovatelské kolegium a vše se řeší telefonicky a elektronicky, prostřednictvím emailů.

Jinak je celkově problém s výstavami, což jistě všichni sledujete. Termíny se stále posouvají a posouvají, některé se ruší a dnes můžu napsat, že je ohrožena i Světová výstava. Je předpoklad, že pokud se bude konat, tak pravděpodobně dojde i ke změnám rozhodčích ( myslím pro celou výstavu), tak i třeba k omezenému počtu vystavovatelů.

V dané situaci je v celé společnosti neklid, nervozita, nespokojenost, což se projevuje i v klubu. Různá nařčení, stížnosti, pomlouvání i vedení klubu atd., většina se prezentuje v diskuzích na fcb. Věřím, že po pandemii se opět vše urovná, hlavně jak se budeme moci scházet a prodiskutovávat věci osobně.

Vážení dogaři, považoval jsem za svou povinnost, alespoň touto cestou informovat o dění v klubu. Věřte, že výbor klubu se snaží i v této době zajišťovat vše, co je potřeba pro chod klubu.

Všem vám přeji pevné zdraví, ať se co nejdříve můžeme setkat jak na výstavách, bonitacích, členské schůzi.

 

 

 

12. března 2021                                                                        Miroslav Václavík

                                                                                                           Předseda