Zpráva o ch.č. 2020 - Kraj Jihomoravský a Vysočina

V roce 2020 bylo v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina zapsáno v 6 chovatelských stanicích celkem 7 vrhů se 61 štěňaty. 

V barvě černé a skvrnité bylo v 5 vrzích zapsaných 41 štěňat. Z toho 9 psů a 16 fen v barvě černé, 7 psů a 6 fen v barvě skvrnité a 8 psů a 3 feny v barvě skvrnitá-šedý tygr.

Vrhy byly v chovatelské stanici Ludmily Havlové - Vápovické panství, Andrey Martínkové - Charlie stars, Jany Moravcové - Cassiopea dog, Daniely Neumanové - von Wiederholz a první vrh v chovatelské stanici Nalemika - Zuzany Breinholder.

Na vrzích se podíleli krycí psi: skvrnitý Armin Čereňanské panství, černý Iram vom Wiederholz, skvrnitý Alfréd Charlie stars, skvrnitý Bebito-A dell´Alto Feudo a skvrnitý Abrus Star Claudia Bohemica.

V barvě modré byly zapsané  2 vrhy se 12 modrými štěňaty, z toho 5 psů a 7 fen.

Vrhy byly v chovatelské stanici Radima Rybníčka - Brixen a Jany Moravcové - Cassiopea dog.

Na vrzích se podíleli modří psi Elroy Hromadog brunensis a Changeling Blue Hradecká hvězda.

V barvě žluté a žíhané nebyl zapsaný žádný vrh.

Děkuji chovatelům za bezproblémovou komunikaci a za vzornou starost o štěňata. Je potěšením zapisovat štěňata v dobré kondici a sledovat, s jakým nadšením a péčí se chovu a odchovu věnují. Je to dobrá vizitka pro plemeno německé dogy.

Trošku mne mrzí dvouletý půst v barvě žluté a žíhané. O to víc, že v mém kraji jsou špičkoví chovatelé, kteří se této barvě dlouhodobě věnují. Na druhou stranu mne těší, že se už nyní rýsuje zápis dvou vrhů. Věřím, že zájem o tuto parádní "lví" barvu se rozroste a v budoucnu získáme více chovatelů.

Přeji  chovatelům, majitelům i jejich čtyřnohým kamarádům především hodně zdraví.  

Nám všem přeji, ať se covidová situace zklidní natolik, abychom se opět mohli setkávat nejen na dogařských akcích.